יום שישי, 29 בינואר 2021

כל כך צעיר מה הוא כבר יודע-אימון למנהל צעירמ‏07 פברואר 2021

 אלי היה בן 31 כשנבחר לנהל מחלקה מורכבת וחשובה מאד בארגון.

הלשונות צקצקצו כנגד המנכ"ל שמנחית  אותו מבחוץ. " כל כך צעיר, מה הוא כבר יודע? בסה"כ הקים עסק עצמאי קטן. ..מה בין זה לבין ניהול צוות עובדים הטרוגני ומורכב, תקציב עם מחזור של עשרות מיליוני ש"ח וקהל לקוחות קשים ותובעניים?! 

המנכ"ל האמין בו. זיהה את הברק בעינים, היצירתיות והנחישות. שלח אותו אלי לאימון והכשרה.  מנהלים צעירים מתחזקים מאד וחוסכים לעצמם ולארגון שכ"ל יקר מעשי ורגשי כשמלווים עם כניסתם לתפקיד.


התחלנו מתרגיל  מזהה חוזקות דרך תחנות חיים משמעותיות. רשימת החוזקות הלכה והתארכה. ארגז  "כלי העבודה" של אלי היה עמוס בתבונה, מנהיגות, חריצות, יוזמה, תעוזה וכשיורי הקשבה ותקשורת מצוינים. הם שהקנו לו את היכולת לנהל צוות מאד הטרוגני שחלקם בגיל של ההורים שלו.

 "מזהה חוזקות דרך תחנות חיים ", עשיתי עם  מאות רבות רבות של מנהלים באשר הם אנשים מגלים את "עצמם". גם אם הם מנכ"לים, יו"רים, בעלי ניסיון ,קבלות וקורות חיים מלאי הישגים. רובם ככולם נוכחים שהביקורת העצמית  קלה לזיהוי , זה קול שנשמע תמיד: מה לא עשית מספיק טוב, במה נכשלת, מה יש לשפר, מה עוד לא הושג. ואילו החוזקות הרבה פעמים, מטושטשות, מצומצמות, נלקחות כמובן מאליו.

מהחוזקות עברנו לניסוח חזון אישי וארגוני, לרכישת כלים לשיפור התקשורת, אסרטיביות ומבנה ארגוני מותאם.

אלי הוא היה מאד פתוח לאימון. הגיע לכול פגישה מלא מוטיבציה, מחוייב לשינוי, למשימות הבית. הוא הלך והתחזק, קידם והתקדם.

אחרי חודשים אחדים כבר הורגש השינוי. שביעות הרצון של הלקוחות הרקיעה שחקים, הריווחיות עלתה. הרבה אתגרים בניהול הצוות ליוו אותנו עדיין. ועם זאת אלי הלך מחייל אל חייל בהתחזקותו, במנהיגותו. סיימנו תקופת האימון כשהוא מנהל מוביל בארגון.

השבוע הוא חזר לפגישת אימון לאחר פרידה של למעלה משנהבמהלך החודשים האחרונים היה בחופשה עקב נסיבות משפחתיות . כשחזר מצא ארגון מבולגן, צוות שצריך "גננת". הוא בא אלי עם תחושה שאיבד מוטיבציה. עם השאלה אולי לעזוב?!

בתום מפגש האימון  יצא עם תובנות ברורות: " יש לי הזדמנות לעשות סדר מחדש, להיפרד מעובדים שיצאו לחל"ת ולא ישובו, לחזור לאחוז בהגה ולהחזיר את הארגון לנהלים וסדרים שהנחלתי לפני יציאתי לחופשה הארוכה לדרך הניהול שלי שהוכיחה עצמה כל כך, "

הוא שם לב כמה הביקורת העצמית שהתגברה. ונזכר להזכיר לעצמו את חוזקותיו.

אלי המנהל הצעיר, בולט במנהיגות, נחישות, עצמאות, תעוזהבין כול המנהלים הרבים והמנוסים שסביבו , המנכ"ל עוזב והציע לאלי להחליפו.

 אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה